• 24 stycznia 2021

dobre powłoki polimocznikowe

Polimocznik P-2049 to natryskowa membrana wykonywana na bazie czystego polimocznika która zawiera sto procent części stałych. Jest to materiał całkowicie wodoszczelny i przyjazny dla naszego środowiska naturalnego. Nie dopuszcza do wyniszczania materiału pierwotnego, co często jest skutkiem nadmiernej eksploatacji; chroni również przed powstawaniem korozji, idealnie przylega do miejsca swojej aplikacji. Całkowicie wysycha w ciągu zaledwie 4 sekund, nie tworzy przy tym żadnych spoin czy przerw roboczych. Dzięki tak idealnemu przyleganiu do odpowiednio przygotowanego wcześniej podłoża nadaje on powierzchni właściwości antypoślizgowe i antykorozyjne; skutecznie zapobiega również powstawaniu rdzy.

Polimocznik jest materiałem o bardzo wysokiej, niespotykanej dotychczas w tej dziedzinie wytrzymałością. Nie jest wrażliwy na działanie substancji chemicznych takich jak kwasy czy zasady; chroni materiał na który zostanie nałożony przed działaniem substancji ropopochodnych. Materiał ten jest również odporny na działanie najróżniejszych czynników atmosferycznych i bakterii. Pozwala na proste i skuteczne zabezpieczanie spoin; bardzo łatwo można go utrzymywać w należytej czystości. Polimocznik dzięki wszystkim swoim zaletom znacznie wyróżnia się na rynku powłok ochronnych. Śmiało można powiedzieć, że ustanawiana on w tej dziedzinie zupełnie nowe standardy. Pozwala on na wykonanie jednolitej powłoki o grubości około 2 mm pozbawionej wszelkich spoin i zakładów; odznacza się ona niespotykaną elastycznością – jej rozciągliwość sięga 600%. Wysycha bardzo szybko – potrzebuje na to zaledwie 4 sekund, a już po 24 godzinach jest gotowa do użytku. Jest odporny na działanie najróżniejszych czynników, takich jak: wilgoć, woda, substancje chemiczne, kwasy, zasady, substancje ropopochodne, bakterie, uszkodzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne. Jest materiałem bardzo uniwersalnym, z którego można korzystać w wielu różnych miejscach. Chroni każdą powierzchnię przed korozją.

powłoka z polimocznikaPolimocznik doskonale sprawdza się jako materiał ochronny w wielu różnych miejscach. Stosowany jest jako ochrona dla powierzchni betonowych w rafineriach, oczyszczalniach ścieków oraz innych obiektach przemysłowych. Może również sprawdzać się w przypadku pokryć dachowych, tarasów i balkonów. Chroni konstrukcje stalowe, zbiorniki znajdujące się w obiektach przemysłowych oraz zakładach produkcyjnych. Stosuje się go również w konstrukcjach nieustannie narażonych na działanie czynników atmosferycznych, takich jak chociażby elementy architektury ogrodowej. Znajduje wiele zastosowań w szeroko rozumianej branży morskiej.

Top