• 24 stycznia 2021

powłoka ochronna z polimocznika

Technologia przetwarzania materiałów takich jak estomery, izolacje wielochronne, poliurea, poliuretany łączy w sobie bardzo szybki czas utwardzania – również przy niskich temperaturach – dużą odporność na działanie wody czy różnych substancji chemicznych oraz doskonałe właściwości mechaniczne. Tak samo jak przy wszystkich innych systemach powlekania, również i tutaj ogólne efekty oraz powodzenie prac uzależnione jest od szeregu różnych czynników. Należy do tego przede wszystkim prawidłowe przygotowanie podłoża, zastosowanie dobrego sprzętu oraz wykonanie prac przed fachowców którzy posiadają w takich dziedzinach szerokie doświadczenie.

W naszej działalności często spotykamy się z pytaniami ze strony inwestorów dotyczącymi tego, czym izolować tarasy, fundamenty, piwnice czy balkony. Nierzadko odpowiadamy również, jakie materiały są najlepsze do wykonywania izolacji specjalistycznych. Elastomer polimocznikowy należy do najlepszych obecnie materiałów do wykonywania powłok ochronnych. Odznacza się on znacznie lepszą wytrzymałością niż zwykłe powłoki i wykładziny epoksydowe. Najczęściej jest on stosowany jako powłoka ochronna dla betonu. Materiał ten jest bardzo odporny na działanie różnych substancji chemicznych, paliw oraz odczynników. Sprawia to, że świetnie sprawdzają się w branżach takich jak górnictwo, rafinerie czy oczyszczalnie ścieków. Materiał ten ma również wiele innych, mniej standardowych zastosowań. Polimocznik często jest wykorzystywany w niektórych budynkach do absorbowania energii w czasie ataków terrorystycznych czy też klęsk żywiołowych. Jest on również bardzo zróżnicowany kolorystycznie; za jego pomocą można uzyskiwać wiele różnych barw. Istnieje wiele miejsc, w których polimocznik może sprawdzać się bardzo dobrze: Oczyszczalnie ścieków.

ochrona polimocznikiemPolimoczniki spełniają funkcje ochronne w budownictwie hydrotechnicznym. Powierzchnie betonowe w takich miejscach są nieustannie narażone na korozję biologiczną i chemiczną; często są również poddawane niemałym obciążeniom mechanicznym. Naprawa szkód powstałych w takim środowisku często wiąże się z niemałymi kosztami oraz koniecznością wstrzymania pracy całej oczyszczalni. Polimoczniki są stosowane w celu ochrony takich powierzchni i unikania tego typu problemów. Pojazdy i maszyny. Posadzki przemysłowe, wanny ściekowe, płyty gnojowe. Powłoki dachów. Zbiorniki stalowe. Polimoczniki mogą skutecznie zabezpieczać je przed działaniem korozji. Rury i rurociągi. Do najważniejszych zalet powłok polimocznikowych należy szybki czas utwardzania oraz uniwersalność. Mogą one być stosowane w wielu różnych miejscach i nawet w bardzo trudnych warunkach.

Top