• 24 stycznia 2021

natrysk z pianki PUR

Na rynku izolacji termicznych przez wiele lat całkowicie dominowały te tradycyjne materiały w przypadku których musimy jednak liczyć się z wieloma wadami. W wielu przypadkach osoby szukające tutaj odpowiedniego dla siebie rozwiązania kierują się wyłącznie ceną. Ponadto wełna mineralna czy styropian nie pozwalają na szczelne wypełnienie wszystkich szpar i szczelin w konstrukcji.

Izolując dach o powierzchni około 170 m2 wełną czy styropianem musimy zdawać sobie sprawę z tego, że pomiędzy płytami powstają liczne szczeliny i szpary. Łączna powierzchnia takich połączeń może w tym przypadku wynosić około 5 m2, co powoduje już znaczny ubytek ciepła. Wiele problemów pojawia się również w czasie wykonywania takiej izolacji na powierzchniach o nieco mniej standardowych kształtach takich jak łuki czy wgłębienia. Bardzo często okazuje się, że wykonanie faktycznie szczelnej i dokładnej izolacji jest w takim wypadku zwyczajnie niemożliwe.

Dzięki skorzystaniu z pianki poliuretanowej można całkowicie zniwelować wszystkie problemy tego typu. Jest to technologia która praktycznie w ogóle nie generuje żadnych odpadów i zanieczyszczeń; taką izolację można ponadto wykonać bardzo szybko. Pianka skutecznie dociera do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc i wypełnia szczeliny, tworząc zwartą warstwę. Nie posiada ona żadnych przerw roboczych, całkowicie niweluje również zjawisko powstawania mostków termicznych. Taka izolacja może być wykonana praktycznie od razu po zakończeniu wcześniejszych prac budowlanych; w przypadku na przykład wełny mineralnej jest to minimum rok. Jeśli zatem istnieje konieczność wcześniejszego wykonania takiej izolacji to skorzystanie z pianki poliuretanowej jest najlepszym rozwiązaniem.

wykorzystanie pianki poliuretanowejPoliuretany towarzyszą nam w dzisiejszych czasach właściwie na każdym kroku – często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele przedmiotów z których korzystamy na co dzień wykonuje się z tego właśnie materiału. Za pomocą takiej pianki wypełnia się drzwi mieszkalne i chłodnicze, znajduje ona również wiele zastosowań w szeroko rozumianym przemyśle. Stosuje się ją w produkcji wanien, brodzików, niektórych zabawek i ozdób. Izolacja pianką poliuretanową wykonywana jest za pomocą specjalnych urządzeń wysokociśnieniowych. Technologia ta powszechnie stosowana jest w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym oraz przechowalniczym. Pianka powstaje przez zmieszanie w głowicy dwóch składników tego systemu; następnie są one dostarczane pneumatycznie do miejsca, w którym mają być aplikowane.

Top