• 24 stycznia 2021

ocieplenie poddasza pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa jest produktem ekologicznym, pozwalającym na wykonanie skutecznej oraz ekologicznej izolacji poddasza. Co więcej sprawia to, że w pomieszczeniu w którym taka izolacja panuje czyste i pozbawione kurzu czy jakichkolwiek innych zanieczyszczeń powietrze. W piance nie stosuje się freonów, które mogą mieć zły wpływ na warstwę ozonową ziemi; nie spotkamy tam również żadnych substancji rakotwórczych czy wywołujących reakcje alergiczne. Przy szczelnej izolacji możliwe jest również skuteczne wyciszenie całego pomieszczenia.

O tym, że poddasze należy do najbardziej kluczowych elementów każdego budynku nie musimy chyba nikomu mówić. Warto jednak zastanowić się, dlaczego tak w ogóle tak jest. Ogrzane powietrze zawsze wędruje do góry. Zastosowana tam pianka dokładnie przywiera do całej konstrukcji dachu i zwiększa swoją objętość, skutecznie wypełniając wszystkie szczeliny i szpary. Tak jednolita, szczelna warstwa doskonale chroni budynek przez nadmierną utratą temperatury. W przypadku źle wykonanej izolacji poddasza istnieje całe mnóstwo szpar i dziur, przez które ciepłe powietrze może uchodzić na zewnątrz; prowadzi to do utraty energii oraz powstawania pleśni. Wszystkie te zjawiska mogą być zniwelowane przez wykonanie dokładnego natrysku z pianki poliuretanowej – nie absorbuje ona wilgoci. W czasie adaptowania poddasza czy strychu na część mieszkalną warto mieć na uwadze to, że dzięki skorzystaniu z odpowiednich rozwiązań będziemy w stanie ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 50%. Istnieje wiele wad pianki poliuretanowej o której warto wspomnieć.

czym docieplic poddaszeStosowana przez naszą firmę pianka Tecnopol TECNOFOAM G-2008 to rozwiązanie odznaczające się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. W trosce o pełne zadowolenie naszych klientów zawsze stosujemy wyłącznie efektywne i ekologiczne rozwiązania pozwalające na wykonanie rzeczywiście dobrej izolacji. Jest to materiał który bardzo skutecznie pokrywa całą powierzchnię, całkowicie eliminując w taki sposób problem stale odklejającej się izolacji. Znika ponadto dzięki temu kwestia gromadzenia się wilgoci, zaś cała izolacja może bez problemów służyć nam przez wiele długich lat. Nasza pianka objęta jest gwarancją na 20 lat – gwarancja dotyczy zarówno samego materiału jak i wykonania izolacji. Pianka taka oferuje również ciekawe walory estetyczne, dzięki czemu cieszy się sporym uznaniem wśród inwestorów. Skorzystanie z takiego rozwiązania zapewnia spore oszczędności i niższe koszty ogrzewania domu. Trudno byłoby znaleźć tak szybką i skuteczną metodę wykonania izolacji poddasza jak pianka poliuretanowa. Stosując ją zapewnimy sobie wysoki komfort oraz odpowiednią ochronę przed utratą ciepła.

Top