• 24 stycznia 2021

Pianka PUR na poddaszu

Aby móc osiągnąć w swoim domu zadowalający komfort termiczny koniecznie trzeba zadbać o wykonanie prawidłowej izolacji. Dzięki temu można również zaoszczędzić sporo pieniędzy, których nie trzeba potem wydawać na intensywne ogrzewanie domu. Co więcej, pozwala to również na skuteczne dbanie o własne środowisko naturalne – mniej intensywne ogrzewanie to również mniejsza ilość szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery.

W przypadku gdy na zewnątrz panują dodatnie temperatury w domu można całkowicie zrezygnować z jakiegokolwiek ogrzewania. Dzięki prawidłowo wykonanej izolacji tego typu dom jest również znacznie lepiej chroniony przed działaniem promieni UV, uszkodzeniami mechanicznym czy innymi czynnikami atmosferycznymi, które mogą być dla niego bardzo szkodliwe.

Istnieje wiele różnych czynników składających się na ogóle efekty prac związanych z wykonywaniem takiej izolacji. W kwestii tej najlepiej jest słuchać opinii specjalistów posiadających odpowiednie doświadczenie. Jedynie oni będą w stanie dobrać faktycznie odpowiednie materiały które idealnie sprawdzą się w konkretnym przypadku. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie izolacji która dobrze będzie spełniała swoje zadanie przez wiele długich lat. Do najlepszych oraz najskuteczniejszych sposobów na wykonywanie takiej izolacji zalicza się obecnie natrysk pianką PUR. Pozwala to na znaczne zminimalizowanie ilości energii jaka jest potrzebna do utrzymania w środku budynku zadowalającej nas temperatury. Warto pamiętać o tym, że nawet bez stosowania izolacji zawsze możliwe jest uzyskanie w każdym budynku odpowiedniego dla nas klimatu; niemniej jednak bez izolacji w ogromnym stopniu rośnie koszt temperatury niezbędnej do czegoś takiego. Dzięki odpowiedniej izolacji znacznie możemy zminimalizować utratę ciepła przez budynek, co oczywiście pozwala na cieszenie się znacznie niższymi rachunkami za energię. Izolację wykonuje się bezpośrednio na izolowanym podłożu.

jak ocieplać pianką poliuretanowąPianka taka z powodu kilku istotnych czynników doskonale przylega do dosłownie każdego materiału. Pozwala to na uzyskanie bardzo równej warstwy pozbawionej wszelkich szczelin oraz spoin. Taka izolacja całkowicie eliminuje również występowanie mostków termicznych. Izolacja z pianki PUR posiada wiele istotnych zalet. Przede wszystkim jest ona bardzo trwała i wytrzymała – może służyć bez żadnych problemów przez wiele długich lat. Ogranicza hałas, jest odporna na działanie wody i wilgoci. Niweluje powstawanie mostków termicznych, jest bardzo szczelna i skuteczna.

Top