• 24 stycznia 2021

izolacja polimocznikiem

Polimocznik to system składający się z dwóch składników. Przeznaczony jest do wytwarzania wodoszczelnej powłoki o wysokiej jakości która pełni funkcje zarówno antykorozyjne jak i hydro-izolacyjne. Dzięki zastosowaniu takiej technologii możliwe jest wykonanie jednolitej, pozbawionej jakichkolwiek połączeń warstwy izolacyjnej wykazującej wysoką odporność na wodę i wilgoć, warstwa taka posiada również bardzo dobre właściwości chemiczne.

Jest to materiał świetnie sprawdzający się w warunkach przemysłowych, gdzie są nieustannie poddawany intensywnej eksploatacji chemicznej oraz mechanicznej. Takie powłoki najczęściej są stosowane na powierzchnie betonowe, metalowe oraz drewniane. Sprawdzają się również w charakterze dodatkowego zabezpieczenia izolacji z pianki poliuretanowej. Jeśli wymagane jest zachowanie odpowiedniego koloru, polimocznik może zostać zabezpieczony dodatkową warstwą chroniącą przed promieniami UV.

 Hybryda polimocznikowa to materiał składający się z dwóch polimocznikowych i poliuretanowych elementów. Również i on może być stosowany do tworzenia wodoszczelnej powłoki o bardzo wysokiej jakości która pełni funkcję hydro-izolacyjną oraz antykorozyjną. Tak samo jak i czyste polimoczniki, system ten umożliwia wykonywanie jednolitej warstwy bez jakichkolwiek szczelin czy połączeń; jest ona odporna na wodę i charakteryzuje się doskonałymi właściwościami mechanicznymi. Cena jest jednak znacznie niższa niż w przypadku czystego polimocznika. Materiał ten można stosować na powierzchniach które nie są tak narażone pod względem chemicznym i mechanicznym. W większości przypadków takie powłoki są stosowane jako dodatkowe zabezpieczenie dla izolacji termicznych w miejscach takich jak piwnice, balkony, tarasy, schody czy konstrukcje stalowe i betonowe.

Top