• 24 stycznia 2021

ocieplenie poddasza pianką poliuretanową

Wykorzystanie poddasza użytkowego jest w obecnych czasach bardzo powszechnym sposobem na zwiększanie powierzchni użytkowej, stosowanym w wielu nowoczesnych projektach domów.Stworzenie takiego pomieszczenia które przez cały rok – niezależnie od panujących akurat warunków atmosferycznych – gwarantowałoby nam wysoki poziom wygody jest jednak sporym wyzwaniem.

Dodatkowy problem stanowi tutaj fakt, że dachy domów posiadają nierzadko dość skomplikowaną konstrukcję, przez co wykonanie przy nich takiego docieplenia jest jeszcze trudniejsze. Z powodu montowania dużej ilości okien czy świetlików pojawia się ryzyko występowania mostków termicznych, które prowadzą do utraty ciepła i zwiększania się kosztów ogrzewania.

W przypadku tych tradycyjnych materiałów do wykonywania izolacji pojawiają się także dodatkowe problemy w postaci konieczności przycinania ich i dopasowywania do całej konstrukcji. Zawiła konstrukcja dachu lub zwykła niekompetencja wykonawców sprawia, że w wielu przypadkach jest to zwyczajnie niemożliwe. Wówczas takie miejsce zostaje pozbawione odpowiedniej ochrony termicznej. Doskonałym rozwiązaniem może tutaj być specjalna pianka poliuretanowa, które od pewnego czasu zdobywa na naszym rynku coraz większą popularność. Świetnie sprawdza się ona właśnie przy ocieplaniu poddasza; w odróżnieniu od stosowania tutaj wełny mineralnej czy styropianu jest to rozwiązanie bardzo proste, które nie wymaga stosowania właściwie żadnych dodatkowych materiałów. Pianka nakładana jest bezpośrednio na podłoże. Od razu zwiększa ona swoją objętość, a po usztywnieniu dodatkowo wzmacnia całą konstrukcję. Przy odpowiednim wykonaniu pełne przygotowanie takiej izolacji trwa góra jeden dzień.

Top